Для газону

Автоматичний полив газонів

Здоровий та доглянутий газон здатен надзвичайно прикрасити ландшафт. Однією з найбільш вагомих умов утримання газону є правильно організоване зрошення. Газон повинен регулярно отримувати необхідну та достатню кількість рівномірно розподіленої вологи. Наша компанія рекомендує системи автоматичного поливу Hunter.

Система поливу газону може бути виконана з використанням різних варіантів обладнання. Вибір типу дощувачів залежить від розмірів та форми ділянки, фінансових міркувань та умов водопостачання. Розглянемо різні варіанти:

Висувні роторні дощувачі для газону

Система поливу на основі роторних зрошувачів найкраще підходить для поливу газонів великої площі. Радіус дії роторних зрошувачів до 14 м, їх необхідна невелика кількість, що компенсує чималу вартість. До того ж, роторні дощувачі:

 • відрізняються малим споживанням води;
 • невибагливі до якості води;
 • дозволяють здійснювати регулювання сектора поливу за місцем встановлення.

Слід, однак, відзначити, що для роторів характерний невеликий, близько 2-3 років, термін служби. Пояснюється це тим, що роторний зрошувач складається з рухомих частин, що зазнають тертя під час роботи, домішки у воді, особливо пісок, призводять до передчасного зношування. Наша компанія, здійснюючи комплексне обслуговування ділянок, звертає особливу увагу на стан системи поливу, регулярно здійснюючи огляд та чищення фільтрів. Модель зрошувача можна підібрати, користуючись таблицею.

Дощувачі типу «спрей» для газону

Зрошувачі типу спрей використовують для поливу газонів невеликої площі або складної конфігурації, оскільки радіус їхньої дії порівняно невеликий – до 5 м. Особливості таких зрошувачів:

 • дешевизна;
 • можливість дуже точного настроювання сектора поливу. Можливий, також, і полив смугою;
 • тривалий термін служби – які мають рухливих елементів, спреї можуть працювати десятиліттями;
 • легкість і дешевизна ремонту та заміни частин, що вийшли з ладу.

На відміну від роторів, спреї відрізняє більша витрата води. З характеристиками спреїв можна ознайомитись у таблиці.

Ротатори для газону

Універсальним варіантом, коли на зрошуваній території знаходиться не тільки газон, а й клумби, бордюри або рослини, що стоять окремо стоять, можна вважати форсунки ротатори. Радіус дії більше, ніж у спреїв, а конструкція дозволяє полити не тільки рівну поверхню газону, але й рослини заввишки до метра. Для форсунок-ротаторів характерні:

 • невелика витрата води;
 • невибагливість до її якості;
 • стійкість струменів до поривів вітру;
 • можливість поливу схилів;
 • можливість регулювання сектора поливу за місцем;

Крапельний полив газону

Можливий, також, і крапельний полив газону. Використання його виправдане на ділянках витягнутої чи неправильної форми, де було б складно налаштувати чи невигідно встановлювати дощувачі типу спрей. Краплинний полив закладають на глибині 10-15 см. Такий полив невидимий на поверхні трави, що не вимагає великої кількості води, і відрізняється порівняно малою вартістю, не страждає від неправильного догляду, проте ремонт його неможливо буде зробити без ушкодження трав’яного покриву.

Про знижки, терміни виконання робіт і, взагалі, поставити будь-які питання про автоматичний полив, Ви можете, зв’язавшись, з нами.

Leave a Reply