Проєкти

  

Проект системи автоматичного поливу так само унікальний, як і садиба, для якої він створюється. Його вартість та складність залежатиме і від конфігурації території,  побажань господарів, рельєфу, особливостей ґрунту, кількості та різноманітності рослинності, малих архітектурних форм, та безлічі інших факторів.

Ціна на систему поливу для однієї і тієї ж ділянки може відрізнятись на порядок. Не варто забувати про золоту середину. Є низка елементів, на яких заощаджувати протипоказано – насос, зрошувачі та система управління. Дещо менш критична економія на трубопровідній арматурі, але, безумовно, не на шкоду якості.

Натомість, ніхто не завадить Вам заощадити на розміщенні зрошувачів. Їх раціональне розташування дозволить знизити вартість системи поливу до 10%.

Проект 30х70м

Завдяки простій конфігурації ділянки, проект системи автополиву чималої площі вийшов порівняно недорогим при досить повному перекритті секторів поливу. Це, без сумніву, позитивно позначиться на стані рослин та якості газону.

Зони 1-3 зрошуються роторними зрошувачами Hunter PGP-ADG, зони 4-6 -спреї Hunter PROS, в зоні 7 передбачений крапельний полив.

Окрім зручності та ефективності, проект передбачає можливість подальшої трансформації. Спочатку права частина ділянки відведена під галявину і сад. Якщо згодом господарям потрібно буде розбити клумбу, влаштувати ставок або організувати місце для відпочинку просто неба, будь-яку із зон 1-3 можна буде легко переобладнати, не завдаючи шкоди насадженням. Управління здійснюватиметься 8-зональним контролером Hunter X-Core, залишаючи в запасі одну зону, якою можна буде скористатися для автоматичного крапельного поливу городу, чагарників, бордюрів та іншого.

Проект «Співучий фонтан»

Проект, в якому реалізовані не тільки зрошувальні, а й декоративні властивості поливу. Полив центральної клумби, зрошуваної MP-ротаторами Hunter, запрограмований на вечір, оскільки вигляд струменів, що обертаються і перетинаються, у поєднанні з підсвічуванням створює справді, вражаючий ефект — над клумбою виростає справжній фонтан.

Проект

Даний проект системи поливу розрахований для ділянки невеликої площі та досить складної конфігурації. Крім того, для подачі води до системи використовується насос невеликої потужності. Були використані віялові розпилювачі «спрей» та МР-ротатори (зона 3 та 4). Для керування системою встановлено контролер Hunter X-Core внутрішнього виконання на 8 зон.

Проект крапельного поливу

Проект поливу невеликої клумби за допомогою крапельної труби. Водопостачання

виготовляється з накопичувальної ємності.

Площа клумби – 10 кв.м. Прокладено чотири ряди крапельної труби з відстанню 33см між емітерами. Для збереження системи у робочому стані використовується дисковий фільтр.

Вода подається до крапельних труб через пластикову трубу діаметром 16мм. З’єднання здійснює

ся за допомогою куточків і трійників у йорж-різьбою.

Труба закріплена за допомогою спиць-тримачів. Кінці труби закриті заглушками.

Проект тип 1

Дуже типовий для невеликих садиб проект системи автоматичного поливу. Вузька смуга за будинком зрошується Hunter PROS із соплами для поливу смугою. Основна частина з метою економії обладнана зрошувачами PSU з соплами Hunter PRO. Управління здійснюється контролером Hunter ELC-401i-E – чотиризонним контролером внутрішнього виконання.

Досить поширена ситуація, коли через 8-10 років рослини «переростають» полив. Тому, коли рослини стануть вищими, можлива заміна сопел PRO на МР-ротатори Hunter. Можлива також заміна зрошувачів на модель з більш високою висувною штангою.

Проект тип 2

У тому випадку, коли господарі ділянки мають більшу площу, крім декоративної, парадної, частини можна дозволити собі і невеликі грядки, плодові чагарники.

Невеликі майданчики по обидва боки від будівель поливаються за допомогою зрошувачів Hunter PSU з форсунками (соплами) PRO. Це дозволить максимально точно підібрати радіус поливу та відрегулювати кут. Найвужчі частини поливаються за допомогою форсунок для поливу смугою.

Майданчик під газон зрошується роторними зрошувачами PGJ.

Праворуч від будинку планується розбиття невеликого городу. Там буде закладено крапельну трубу.

Управління здійснюватиметься шестизонним контролером Hunter X-Core із датчиком дощу MiniClick.

Проект тип 3

Наступним, досить поширеним типом ділянки, є ділянка з плавними контурами. Такі ділянки, безумовно, красиві, але складні у налаштуванні системи поливу. Даний проект реалізований на основі віялових розбризкувачів Hunter PROS із форсунками(соплами) PRO. Ділянки великої площі зрошуються за допомогою роторних зрошувачів. У проекті широко використовується крапельне зрошення. Щільно засаджені ділянки та город поливаються за і допомогою крапельних труб та крапельниць.

Проект 2

Велика ділянка, проект автополиву якого, представлений в Проекті 2, зрошується за допомогою роторів Hunter PGP, що характеризуються великим радіусом дії та регульованим сек тором поливу, розбризкувачів типу «спрей» Hunter PROS з різними наборами форсунок і, в зонах 5 і 6 – МР-ротоаторами. МР-ротатори встановлені в зоні квітників та розарію. Прямолінійні ділянки малої площі зрошуються зрошувачами «спрей» із форсунками для поливу смугою. Управління здійснюється контролером на 8 зон із розширювачем до 9 зон.

Проект 3

Проект системи поливу складається із семи зон і керується контролером Hunter X-СORE на вісім зон внутрішнього виконання. Для зручності налаштування та експлуатації системи поливу контролер був доповнений пультом керування ROAM-KIT з радіусом дії до 300м. Вузькі ділянки зрошуються за допомогою дощів для поливу смугою. Найбільші площі — віяловими розпилювачами спрей. Сад зрошується за допомогою роторних зрошувачів більшого радіусу дії.

Проект 4

Проект поливу ділянки складного рельєфу. Ділянка є ступінчастою терасою. Верхня ділянка тераси зрошується за допомогою роторних зрошувачів PGP, наступні щаблі меншої площі – за допомогою МР-ротаторів. Вибір МР-ротаторів, в даному випадку, оптимальний, оскільки дозволяє використовувати форсунки-ротатори різного радіусу дії, крім того, дозволяє регулювати радіус і сектор поливу. Управління шістьма зонами здійснюється за допомогою контролера керування, оснащеного пультом дистанційного керування.

Проект 5

Ділянка великої площі та складної конфігурації. Система поливу складається з 10 зон та керується контролером Hunter I-CORE з пультом дистанційного керування. Великі площі зрошуються за допомогою зрошувачів роторів Hunter PGP-ADG. Криволінійні контури зрошуються MP-ротаторами Hunter, встановленими на PRO-спреї. Це дозволяє заощадити досить великий обсяг води.

Проект 6

Досить економічний проект системи автополиву більшість площі ділянки зрошується за допомогою роторів PGP великого радіусу дії. Ділянки, де заплановані клумби та альпійська гірка, поливаються за допомогою MP-ротаторів Hunter. Перевагами МР-ротаторів є рівномірність поливу, значна економія води, стійкість струменя навіть при сильному вітрі, струмінь не здуває убік. При насосах малої продуктивності ротатори забезпечують повноцінне поливання. Вузька ділянка між будинком та парканом поливається форсунками для поливу смугою зрошувачів спрей.

Проект 7

Ділянка зрошується за допомогою MP-ротаторів Hunter. Таке рішення дозволило значно знизити ціну на систему поливу завдяки встановленню менш потужного насоса, зменшенню кількості зон, заощадивши таким чином на контролері управління. Як видно з плану, полив не стосується доріжок та вимощення. MP-ротатори Hunter встановлюються замість стандартної форсунки на спреї PROS та дозволяють підібрати оптимальний радіус дії, крім того, радіус поливу будь-якої моделі можна зменшити до 25%.

Проект 8

Проект 9

Проект 10

Проект 11

Проект 12

Проект 13

Проект 14

Проект 15

Проект 16

Проект 17

Дуже економний проект системи поливу. Використовуються MP-ротатори Hunter різного радіусу дії. Для керування системою встановлений контролер Hunter ELC для керування 4 зонами. Для такої системи не потрібний насос високої продуктивності та великої кількості води.

Проект 18

Приклад порівняно невеликої, але складної конфігурації ділянки, завдяки насосу великої продуктивності, кількість зон зрошення невелика. Використовується контролер XC 801i-E, датчик дощу Mini-Click. Встановлено зрошувачі PROS-04 та форсунки різного радіусу дії.